Z jakich powodów nie masz ochoty na seks?

indeks1

Co gasi chęci do uprawiania seksu?

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny to nie to samo, co trudności z erekcją albo impotencja. Mężczyźni, którzy cierpią na obniżone libido albo nawet jego brak, mogą uzyskać erekcję, nawet, jeśli stracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u facetów może być wywołany bardzo różnymi czynnikami, które zawierają zarówno kłopoty fizyczne i psychiczne. Te pierwsze to przeważnie alkoholizm, uzależnienie od narkotyków, nadwaga, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca albo efekty uboczne niektórych leków.

Pośród psychicznych przyczyn niskiego libido bądź wręcz jego zaniku wymienia się depresję, stres, utajony homoseksualizm i problemy w związku. Niskie potencja libido może też wystąpić u niektórych mężczyzn z powodu zahamowań spowodowanych traumatycznymi przeżyciami w dzieciństwie.

Stres

Większa część mężczyzn doznaje stresu z powodu kłopotów zawodowych lub problemów w związku bądź w rodzinie. Może to skutkować istotnym obniżeniem libido. Niezależnie od przyczyn stresu, organizm ludzki ma genetyczną tendencję do reagowania na niego przygotowaniem do walki albo ucieczki. W tym celu wydziela hormony takie jak kortyzol oraz adrenalina, które w naturze mają zachęcać go do działania. Ciężko jednak po otrzymaniu reprymendy od szefa zacząć z nim bójkę albo uciekać, dlatego na ogół dusimy tę naturalną reakcję, powodując, że skumulowana energia oraz napięcie nie mają ujścia. Jeżeli przez dłuższy okres czasu trwasz w podobnej sytuacji nie próbując rozładować swoich nerwów, możesz liczyć się z pojawieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym trudności seksualnych, takich cialis bez recepty
jak brak popędu płciowego czy brak zainteresowania seksem.